Filter Eesti meistrivõistlused- Püta parem kui kunagi varem? Jass ja Jakin jätavad temposõidu vahele? Triatleedid rattarajal mõõtu võtmas?

Juba selle nädala lõpus toimuvad Filter Eesti meistrivõistlused jalgrattaspordis. Tänavu võetakse mõõtu Karksi-Nuias. 25. juunil toimuvad eraldistardiga sõidud ning 26.-27. juunil ühisstardid. Tänavu on oodata tasavägiseid etteasteid, kuna puuduvad kindlad liidrid.

„Võimalik, et jätan eraldistardi vahele, pole selleks sõiduks enam motivatsiooni!“
Jaan Kirsipuu sai Saaremaa tuuril 4. koha, mis tema jaoks ei omanud tähtsust, kuna eesmärgiks oli pigem Gert Jõeääre liidrisärgi kaitsmine. „Võimalusi oli proovida Ervinist mööduda, aga ei hakanud jõudu kulutama ja Gerdi liidri positsiooniga riskima.“ Tänaseks pole Jass tuurist veel täielikult taastunud ja on võimalik, et eraldistart jäetakse vahele motivatsiooni puudumisel. „ Ei viitsi 40 km punnida enam,“ jõudis Kirsipuu järeldusele. Kuigi Viimsis peetud Filter temposõidu III etapil jättis Jass konkurendid selja taha, siis teab ta, et Gert Jõeäär on sest saadik paremaks läinud, ning Ervin Korts-Lauril oli tol päeval tehniline probleem. Tänaseks on Kirsipuul võidetud 9 eraldistardi meistritiitlit.Pühapäevane grupisõit on meestele aga pigem suureks loteriiks, kuna mitmed neist on klubidest üksinda esindatud, ning juhtuda võib ettearvamatuid samme- kindlad liidrid puuduvad. Kirsipuu lisab: „Võitmine ei oma enam minu jaoks erilist tähtsust, vaid pigem on jäänud lihtsalt osalemisrõõm. Ent rahuolu tekib ikka, kui suudan veel endiselt noori kiusata.“ Peale Filter Eesti meistrivõistluseid on Jassil plaanis sõita koduseid võidusõite, ning enne Lauri Ausi GP-d käia vaatamas 10 päeva Tour de France´i Prantsusmaal.

„ Ükskõik, kes võidab eraldistardi või grupisõidu, ikkagi jääb meelde, et üks vend oli puudu!“
Saaremaa tuuril avaetapi , 20. km eraldistardi, võitis Ervin Korts-Laur, edestades lähimaid konkurente üle kahekümne sekundiga. „Saaremaa tuur oli mulle hea ettevalmistus, ning andis ka enesekindlust juurde,“ jagas muljeid Korts-Laur. Filter temposõidu sarjal pidevalt konkurentidele selga näitev Ervin tõdes, et tuuri kolmas koht oli tema jaoks suureks üllatuseks, kuna kaotust liidrile kogunes vaid alla minuti. Avaetapijärgne liidrisärk oli mehele sealhulgas pigem ilus ettearvatud kingitus. Filter Eesti meistrivõistluste juurde tulles on ring favoriidile tuttav juuniorite aastatest: „Rada on selline, kus on vaja pidevalt endale meelde tuletada , et kuskil ei tohi järgi anda.“ Kuigi Ervin on üks peamistest meistritiitli saajate kandidaatidest, siis teeb võistlejal meele kurvaks, et Rein Taaramäe ei tule tänavu osalema: „Ükskõik, kes võidab, ikka jääb meelde, et üks vend oli puudu!“ Uurides, kuidas hindab Korts-Laur oma võimalusi pühapäevaseks grupisõiduks mainis ta, et kõik oleneb sellest, kuidas ta eraldistardist taastub ja milliseks kujuneb tahtmine võistluspäeva hommikul.

“Pühapäevaks olen 100% valmis, arvan et pole nii hea kunagi olnud.“
Estonian Cycling Weekendil sai Erki Pütsep Tallinn-Tartu GP-l Denis Flahout’i ja Jassi järel kolmanda koha. Võit jäi seekord võtmata nagu Saaremaa tuurilgi. „Minu eesmärk polnud tulemust teha, vaid Eesti meistrivõistlusteks valmistuda. Ütlesin juba enne tuuri, et rügan teiste jaoks ja jäin tulemusega 100% rahule. Mul oli Alo Jakini teise ja Ervin Korts-Lauri kolmanda koha puhul parem meel, kui enda võidu üle oleks olnud,“ kommenteeris asjade kulgu Pütsep, kes jätab reedesel päeval startimata, et mitte rikkuda senist ettevalmistust pühapäevaseks stardiks. „ Olen grupisõiduks 100% valmis, arvan et pole nii hea kunagi olnud. Annan endast maksimumi, aga see ei tähenda, et veel võidan,“ nentis Pütsep, kuna rattaspordis võid ju tugev olla, ent halva õnne korral sellest ainult ei piisa. Peale EMV-d sõidab Pütsep Eesti võistluseid ning ta lisas: “Nõmme krossi võtan tõsiselt, kuna tahan rinda pista kahe aasta taguse krossi maailmameistriga. See pole küll minu ala, aga tahan lihtsalt näha kui palju ma talle kaotan. Tahan sõita kõiki sõite, kuna inimesed näevad vaeva võistluste korraldamisega ja tunnen nende ees väikest osalemiskohustust .“ Hooaja lõpus sõidab Pütsep ilmselt välismaiseid võistluseid, mis on veel hetkel välja selgitamisel.

“Üllatasin oma eraldistardi 4. kohaga nii teisi kui ka iseennast.“
Alo Jakin saavutas Saaremaa tuuril teise koha. Avaetapil sõitis noormees välja koguni neljanda aja, mis üllatas nii teda ennast kui ka kõiki teisi. Filter Eesti meistrivõistlusteks tõusis nüüd Jakin seega favoriitide hulka. Kahjuks otsustas noormees jätta vahele reedel toimuva temposõidu. „ Ma arvan, et mul ei ole 41. km peal lööki ja mul puudub korralik ratas,“ põhjendas otsust Jakin panustades nii kõik kaardid pühapäevaseks sõiduks. Noormees on varasematel aastatel olnud Karksis laagris ja seoses sellega rajaga tuttav:“ Kui jalg on hea, siis sobib tegelikult iga rada siin Eestis!“ Peale meistrivõistluseid läheb Jakin tagasi klubi juurde välismaale ning juuli alguses on plaanis sõita Prantsusmaal tuuri.

“Mul on hea meel, et Filter Eesti meistrivõistlustel on palju inimesi stardis ja tahaks kõiki julgustada ka triatloni proovima!“
Julgemad triatleedid on käinud erinevatel temposõidu võistlustel Eesti jalgrattaparemikuga jõudu katsumas, nende hulgas ka Kirill Kotsegarov. Olenemata sellest, et eelmise aasta lõpuprotokollist on raudmehe nimi kaduma läinud, saavutas ta siiski kuuenda koha. „Tänavu tahaksin enam-vähem sama koha peale sõita, kuigi see aasta on konkurents palju ühtlasem ja tugevam ning vorm pole nii hea kui eelmisel aastal samal ajal,“ meenutab Kirill, kellel käib praegu põhiettevalmistus oktoobri alguses toimuvale Hawaii Ironmanile. Mai alguses läbis Kotsegarov St. Georgia Ironmani, kus saavutas neljanda koha ajaga 8 tundi 58 minutit. Raudmehe sõnul on triatleetidel kasulik sõita ratturite kalendri võistluseid kuna pikematel triatlonidel on rattadistantsidel suur ülekaal ja see aitab kaasa kiiruse ja vastupidavuse parandamisele. „ Sellised tugevad pingutused rattasõidus on vajalikud,“ nentis Kotsegarov ja soovitab kindlasti ka teistel triatlonisõpradel endast eeskuju võtta. Florida Ironmani võitja lisab : „Mul on hea meel, et Filter Eesti meistrivõistlustel on palju inimesi stardis ja tahaks kõiki julgustada ka triatloni proovima, kuna see on äärmiselt mitmekesine ja huvitav ala!“

Ning Aerobike.ee kutsub teid kõiki Karksi-Nuia oma lemmikutele kaasa elama, et üheskoos nautida meeleolukat nädalavahetust !

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Rwanda - Kesk-Aafrika avastamata pärl

Hooaeg 2018 - uued rekordid ja võistluste lühianalüüs

Mida teha, kui Sinust möödub kiirem jalgrattur?