Mida ma täna õppisin?

1. Ära venita ärkamisega.

Kui sa oled äratuse pannud viimase hetke peale, siis ärka koheselt ülesse, muidu juhtub, et võid jääda ajahätta ja liigselt kiirustamine ei too kunagi head, lisaks veel tekitab liigseid pingeid ja närvilist õhkkonda.

2. Kahekesi sõites, arvesta alati kaaslasega.

Kui ületad teed, arvesta vahemaaga, et sõbergi jõuaks reageerida. Anna oma liigutustest käega märku. Ära pidurda viimasel hetkel, mitte mingil juhul. Pigem sõida natukene aeglasemalt, aga kindla peale. Kindlasti ära hakka punase tulega ristmiku ületama, kui sa pole kindel, kas autot tuleb nurga tagant või mitte.

3. Trennis olles hoia alati silmad lahti ja ole ise valvas.

Pika peale juhtub ikka nii, et grupis sõites hajutatakse tähelepanu mujale. Küll kuulatakse muusikat, küll aga räägitakse juttu sõbraga või telefoniga. Lenksust hoia alati tugevalt kinni, ei või kunagi kindel olla, et eespool jäetakse mõni auk, ese näitamata ja sõidad sellest ise üle.

4. Õpi andestama ja olukorraga leppima.

Kellegil ei ole hea tunne, kui midagi halba juhtub. Ole ise mõistlik ja andesta sõbrale. Kunagi ei või teada, millal sa ise süüdi oled ja õnnetuse põhjustad. Ise tahaks küll ju, et andeks antakse. Kindlasti ei tasu näpuga kellegi peale näidata ,sest juhtunuid ei saa olematuks muuta.

5. Hoia silmad lahti, et mõttetut otsimist vältida.

Kui sul on midagi kadunud, siis hoia enne silmad korralikult lahti ja vaata üle hoolikalt kohad, kus su asjad tavaliselt on, et vältida mõttetuid otsimisi ja mööblikolimist nende leidmiseks.

6. Helista ja uuri, kuidas sõpradel läheb.

Kindlasti tasub võtta vaevaks ja helistada sõbrale see 2-3 minutit, et uurida, kuidas tal võistlustel või muidu läinud on. See tekitab hea tunde nii sinus endas kui ka sõbrades, keda sa meeles pidasid. Ning kindlasti on sulgi hea meel, kui sind keegi kunagi meeles peab.

Igatahes, Ole ise vägev, asjalik ja tore- küll siis teisedki seda sinus märkavad. Igaüks võib meist ikkagist ju lihtsalt naeratuse ja hea sõnaga maailmaparandaja olla ! :)

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Rwanda - Kesk-Aafrika avastamata pärl

Hooaeg 2018 - uued rekordid ja võistluste lühianalüüs

Mida teha, kui Sinust möödub kiirem jalgrattur?