Liisi Rist tegi oma 20.juubelil kaasa triatloni võistlusel

Kevadel kriteeriumi sõitudel Eesti meistriks kroonitud Liisi Rist tähistas täna oma 20. sünnipäeva triatloni rajal. Paides anti kell 13.00 start teatetriatloni Eesti meistrivõistlustele, kus olid neljaliikmelised võitskonnad, kaks meest ja kaks naist. Neiu läbis distantsi (0,3 km ujumist, 8 km rattasõitu, 2 km jooksu) kolmandas vahetuses TTÜ spordiklubi värve esindades.

"Olin kindlasti oma tiimi nõrgim lüli. Mäletan oma viimast ujumise korda veebruarist ja jooksmist jaanuaris," räägib Liisi. " Tiina Pallas helistas ja uuris, kas ma olen nõus osalema sellisel võistlusel ja ma mõtlesin, et miks mitte?" ei kahetse Liisi Paides käimist.

Esimesena väljus avavahetuses veest TTÜ spordiklubi, ent rattarajal näitas võimu mõni päev tagasi Eesti meistrivõistlustel eraldistardiga sõidus teise koha saanud Alma Sarapuu,kes ka pärast jooksu etappi oma võistkonna (Tabasalu triatloniklubi) liidriks tõstis. Seda positsiooni ei loovutanud nad enam kordagivõistluste lõpuni ja võtsid kuldsed medalid enda kaela. Teise koha saavutasid TTÜ Spordiklubi noored juba 2.55 kaotusega võitjatele ning kolmandaks tulid Tabasalu triatloniklubi II võistkonna esindajad.

"Mul on väga hea meel, et triatleedid on väga sõbralikud inimesed. Kindlasti suured tänud mu kunagisele treeningkaaslasele, kellega ma praegugi koos rattaga ikka sõitma satun- Liis-Grete Arrole, kes laenas mulle kombet ja nõustus mind toetama vastustega kui oskasin midagi uurida, mis segaseks jäi," jutustab Liisi. "Ja sellegi üle on mul hea meel, et toetajaid oli mul raja äärde tulnud nii kodust kui ka kaugemalt!"
Nimelt ei leidnud vaevaks võtta kohale tulla ka perekond Jalakad oma toetust raja äärde näitama .

Üldarvestuses näitas Liisi Rist 24. aega. Kokku oli osalejaid 48, nii et poole peal täpselt. Terve distantsi läbis Rist üksinda kuna ees oli ainult ujumise distantsil Arrot näha ja taga pool oli päris pikk vahe. " Võistlus oli selline huvitav," jätkab neiu. " Ujumise distantsile läksin suure hurraaga peale. Esimesed 100. m oli väga lõbus. Seejärel tekkis kangestumine. Ma ei saa täpselt aru, mis toimub aga ma ei suuda hetkel 100% võistlustel pingutada. Sein oleks nagu ees, et ainult selle piirini võib pulsi lasta. Samas triatlon ei ole lihtne ala. Eks sa katsu veest nii välja tulla, et su maailm ei keerle, " naerab Liisi. "Edasi otsi oma ratas üles ja raske on pihta saada kiivri kinnitusklambrile ja ka kingade jalga panek on omaette ooper. Rattarajal ma ka täna eriliselt ei säranud. Jooksu etapile läksin nii, et pistis paremalt poolt. Tagasi jõudsin nii, et pistis mõlemalt poolt, " kirjeldab juubilar. " Ma räägin, ei olegi nii kerge spordiala kui tunduda võib!"

Risti edasised plaanid on oma puhkuse perioodi veel paar päeva nautida ja seejärel taas ratta selga ronida ja treenima hakata suvise hooaja teiseks pooleks. Pildid võistlusrajalt lisatakse hiljem.

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Rwanda - Kesk-Aafrika avastamata pärl

Hooaeg 2018 - uued rekordid ja võistluste lühianalüüs

Mida teha, kui Sinust möödub kiirem jalgrattur?