Estonian Cycling Weekend 2012

Hei kõik võidusõitjad, sõidu võitjad ja teised blogilugejad! :)

Alustan meeliülendavast emotsioonist - Juhheeii! Eelmise nädalaga lõppes mul kool ja kõik siiani tehtud eksamid on sooritatud positiivsetele tulemustele - olen enda üle uhke. Minimaalsed ainepunktid on olemas, et jätkata oma kooliteed järgmisel aastal Tartu Ülikoolis. Veidi kurvem on aga fakt, et kõige raskem eksam alles tuleb ja läbi tuleb töödelda ligi 600 leheküljeline õpik. Ma usun, et ma saan hakkama.

Seoses kooli lõpuga ongi tavaliselt Tartu Rattaralli selline võistlus, millega algab niiöelda uus treeningtsükkel - piltlikult öeldes nagu sätiks organismi suveajale üle :D Seetõttu sai ka kirjutamine veidi edasi lükatud ja parema meelega veetsin nädala alguse mõnusate sõpradega järve ääres grillides :)

Eelmise nädala treeningud sujusid plaanipäraselt. Kolmapäeval läksin trenni juba kell 8.15, et vajalik pikk trenn enne kooli ära teha. Kõige raskem osa oli voodist püsti saamine. Ratta seljas ei saanudki enam aru, kas kell on 8, 9, 11 või 14 :)

Estonian Cycling Weekendi alustasin reedel finishi vaatamisega. Laupäeval jätkasime Siim-Erikuga kolm aastat tagasi alustatud traditsiooniga ja olime miniralli stardis. Igal aastal oleme valinud ühe inimese, kelle sõitu veidi lihtsamaks muuta. Üle-eelmisel aastal oli selleks Vooremaa Centrumi tütarlaps, eelmisel aastal osutus väljavalituks Nõmme Rattaklubi poiss. Sellel aastal leidsime üles ühe tubli 10-aastase Tartu Ülikooli Akadeemilise Spordiklubi tüdruku. Enne Vanemuise tõusu oli tütarlapsel asjalik emotsioon "Õõh, ma vihkan seda mäge, see on nii raske!" :D Pärast minirallit tegime veel mõned GP ringid treeningu mõttes, sest suletud liiklusega teel ikka hea mõnus sõita ju :) . Algul mõtlesime jääda vaatama ka GP starti, aga selle plaani rikkus vihmasadu.

Jäntuga sõbrakas
SEB 31. Tartu Rattaralli

Andmed Polarist:
soojendus - 30 minutit
võistlus- 3h 2 min
pulss- 175 / 198
kcal/% fat - 2277, 13%
distants- 137 km
kiirus: 45,5 / 76,3
Temperatuur - 24 kraadi
Max tõusunurk- 15%
Max laskumisnurk- 8%
tõusumeetrid - 670

võistluse ajal kasutasin:
3 pudelit Powerbari energiajooki (tänud Siim-Erikule, kes raskel hetkel joogi sõbrale andis ja endale joogipunktist uue haaras :D)
4 Powerbari energiageeli

Esmalt alustan sellest, et mul on väga hea meel, et mu noorem õekene lõpetas sõidu peagrupis!! :)
Teiseks soovin õnne esimesele kuuekordsele Tartu Rattaralli võitjale pikemal sõidumaal - Grete Treierile, kes lõpetas sõidu läbi aegade kõrgeima kohaga. (Viiekordsed võitjad pikemal maal on veel Riina Toomis ja Tiina Pallas)
Kolmandaks on mul hea meel ka enda 46. koha üle, mis on Tartu Rattarallilt minu parim koht. Läbi aegade on paremaid kohti saanud vaid Grete ( 32.koht aastal 2012 ja  38. koht aastal 2010) , Inguna Putninja ( 33.koht 1985.aastal) ja Tiina Pallas ( 36.koht 1996.aastal).

Huvitav on ka fakt, et eelmisel aastal võitsin ma eliitklassis 109. kohaga, ent sel aastal ei oleks mahtunud 103. kohaga enam naiste (top 6) poodiumilegi :D

Aero 
Sõidust endast ka. Riia tänava tõus ei valmistanud tänavu mulle erilisi raskusi. Mäletatavasti jäin 2010. aastal juba seal teise punti ja seepärast veidi pelgan seda. Sõit ise oli kiire ja üsna pea olime Elvas. Arvasin kohe, et Elva linnast läbisõit on kindlasti üks raskemaid kohti. Õnneks väga klotsi ei lükatud ja jätkasin ikka sõitu peagrupis. Peale Elvat alustasin igaks juhuks söömise ja joomisega. Peale seda läks enesetunne paremaks. Järgmine raskem koht oli Otepäält läbisõit, ent grupp jäi endiselt sama suureks. Peale seda kuni Sihvani tiksusin pundi lõpus ja nägin naisi paremal ja vasakul. Oi kui palju neid veel pundis alles oli.
Sõit hakkas mulle huvi pakkuma just sel hetkel kui Sihvalt ära keerasime. Olin pundis vasakul pool tee ääres ja Rein Taaramäe läks külje pealt mööda. Haarasin võimalusest kinni ja hüppasin talle tuulde. Päris mõnus tasuta reis oli pundi ette otsa. Päev oli kohe nii ilus :)
Tõusu otsa jõudes olin vajunud juba veidi tahapoole ja järgmisena ajas muigama see kui Rene Mandri haaras taskust mobiiltelefoni ja andis vestluskaaslasele sõidu käigust aru :D
Vahepeal ma mõtlesin, et sõidan Grete tuules veidi ja uurin, kuidas tal õnnestub kogu aeg pundi ees püsida. Ise ma avastan end tihti peale kusagilt pundi tagant nii pea kui ette olen jõudnud. Kellelt veel siis õppida kui mitte parimatelt. 

Kuna ma Otepääl õppisin ja treenisin kaks aastat, siis sealsed teed on mul päris peas ja Pangodisse jõudes teadsin, et tuleb olla võimalikult pundi eesotsas. Just nimelt sealsel pikemal tõusul olin ma kooli ajal nii mõnigi kord veidi kiusanud treeningpartneritest tüdrukuid ja tempot juurde kruttinud :D Peale tõusu oli lagedal asi päris ketis ja 195 pulsi juures olin kohekohe maha jäämas sabast. Arvasin, et tagant tullakse ikka mööda ja siis on vahe uuesti kinni kaetud, ent selja taha kiigates nägin tühjust. Punt oligi pooleks rebenenud ja seekord jäi mul veidi jõust puudu, et eespool ree peale jääda. Täpselt mu vasakul käel toimus mõni hetk hiljem ka kukkumine. Laskumisel jooksid pundid õnneks uuesti kokku ja paanika oli möödas. Laskumise all nägin järsku Rein Taaramäed keset teed püsti seismas ja sain aru, et oli toimunud teinegi mats - väga kummaline vaatepilt oli see igal juhul :D
Ligi 15 kilomeetrit enne lõppu sättisin end Grete rattasse kuna teadsin, et ta peab ikka õige possa peal olema, et hea finish teha. Pärast sõitu sain teada, et minu taha noolisid kohta kõik ülejäänud grupis olnud naised :D  Kui sõidu alguses oli grupi ees vaid Grete olnud, siis sõidu lõpus noolisid võitu kõik ja korraga oli pundi ees nii palju kollaseid numbreid, et silme eest kiskus juba kirjuks :D Lõpuprotokollist võib näha, et peagrupis lõpetas sõidu 9 naist. Omamoodi rekord :)
Peale seda oli ärevam moment veel mõni kilomeeter enne lõppu, kus mul palju puudu ei jäänud, et lõpetada betoonblokkides. Pidin hetkeks tirri laskma ja kaotasin nii mõnegi hea possa, aga vähemalt sain ühes tükis sõitu jätkata :) Viimastest kilomeetritest ei mäleta ma rohkem midagi - peale lõpujoont kustuvad need miskipärast alati mu mälust. Tulemuseks siis 46. koht ja naiste teine - super :)
Noolisin ka seda N21 vanuseklassi võitu, et võita raamatut "Kolm Kirsipuud". Kuna kodutöö oli tehtud ning teadsin, et Grete on esimest aastat N35, siis sain ka selle uue hiti enda raamaturiiulisse :)
Pudeli avamises sama head kui võistlusrajal :D

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Rwanda - Kesk-Aafrika avastamata pärl

Hooaeg 2018 - uued rekordid ja võistluste lühianalüüs

Mida teha, kui Sinust möödub kiirem jalgrattur?