Mida teha, kui Sinust möödub kiirem jalgrattur?

Me kõik oleme olnud sarnases olukorras: Sa naudid rahulikku rattasõitu seni kuni ei kusagilt vuhiseb Sinust mööda teine rattur. Kogu senine idüll on rikutud, sest äkitselt tunned Sa tungivat vajadust tekkinud olukorrale reageerida. 
Kõige loogilisem variant oleks muidugi jätkata sõitmist endisel sõidukiirusel ja mitte üritada hammastega möödunud ratturist kinni hoida. Või veel hullem - vastata samaga ning üritada tema eest elu hinnaga ära sõita. Aga kui kahe kõrva vaheline sosin seda ei luba? Milline siis ikkagi on kõige õigem variant sellises olukorras käitumiseks?

Reeglina sellest ei räägita ning parema meelega üldse ei tunnistatagi endale, et keegi meist lihtsalt kiiremini võiks sõita. See pole ju võimalik, ma sõidan ju niigi kiiresti!?! Mul ongi täna kerge veeremine plaanis. Tal on kindlasti parem jalgratas. Jne, jne on meie vabandused.

Velominati piiblis on selliseks olukorraks välja toodud mõned head soovitused:

"Kui keegi Sinust treeningul möödub, siis uskuge, selles ei ole midagi isiklikku. Lihtsalt lepi olukorraga, et sellel päeval/hetkel on keegi Sinust tugevam. Kui Sa ei suuda sellega leppida, siis treeni paremini (loe: saa tugevamaks, kiiremaks). Ärge hakage mängima "hüplevat konna", kes muudkui püüab korduvalt mööduda ja eest ära sõita, kuid alati tulutult. Kui Sinust on korra möödutud, siis on selge, et sa ei suuda lihtsalt sel ajahetkel sarnast tempot hoida. Ja eriti ära proovi sarnast trikki, kui tegemist on naisterahvaga. See ei muuda olukorda. Päriselt. Lepi lihtsalt sellega."

Viimastel aastatel on jalgratturite mõttemaailm aga muutumas ning üha enam on normaalne olukord, kus möödunud ratturile lihtsalt tuulde istutakse. Tee seda, aga ainult juhul kui: 

1. Sa jätad piisavalt enda ja teise ratturi vahele ruumi. Ohutus ennekõike.
2. Teise tuules sõites võtad ka ise vajadusel vedaja rolli üle

Lõppude lõpuks on jalgrattasport vastupidavusala, seega miks mitte panna end proovile tugevama ratturiga sammu pidades?

Mõnikord on meist möödumine vajalik äratus, et endas pingutamiseks rohkem motivatsiooni leida. 

Aga see kiirem rattur? Muide, ka temal tekib automaatselt rohkem indu pingutamiseks, et Sind ikka tuulest maha jätta :)

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Rwanda - Kesk-Aafrika avastamata pärl

Hooaeg 2018 - uued rekordid ja võistluste lühianalüüs